Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domov Ráček

8. 10. 2008

Domov Ráček o.p.s.

76.jpgDomov „Ráček“ je nestátní, neziskové humanitární zařízení, s plnou právní subjektivitou, které více jak deset let pečuje o handicapované osoby z města Rakovníka a jeho okolí. Na jeho založení se podílelo občanské Sdružení pro pomoc mentálně postiženým, které působí v České republice od roku 1969 a HANDICAP LYCEUM Praha.

Za pomoci dotací Ministerstva práce a sociálních věcí a Středočeského kraje naplňuje Domov „Ráček“ v souladu se Obrazeksvým posláním standardy kvality Zákona o sociálních službách.

racek.jpgDomov pomáhá dvaceti dospělým „dětem“ prožít plnohodnotný život; zajišťuje pro ně denní pobyt v dobrém kolektivu, práci v terapeutické dílně, podle možnosti i výchovu a vzdělávání, pro některé také bydlení v chráněném bytě s částečnou asistenční službou. Denně je připravován bohatý rehabilitační program s různými druhy terapie. Domov také pořádá rehabilitační pobyty, výlety, vodácké táborObrazeky, kulturní přehlídky a výstavy, divadelní festival „D*Ráček“ a filmové festivaly nejen pro handicapované, ale v rámci integrace i pro širokou veřejnost a pro spolupracující humanitární organizace. Domov sám získal řadu cen jak v regionálních kulturních soutěžích, tak v celostátním Videofestivalu® „S vámi nás baví svět“ a na sportovních hrách „Probo-open-handicap“. Za vybudování tohoto domova a realizaci projektů pro handicapované byla jeho ředitelce, paní Iloně Hruškové, udělena novináři Západočeského regionu výroční cena za občanskou statečnost v roce 1999.

Domov si za dobu svého trvání vybudoval v regionu i mimo něj uznávané postavení a tak má dostatek nadšených dobrovolníků i praktikantů ze škol, kteří se rádi a bezplatně do činnosti zapojují. Úspěchy domova jsou často publikovány ve sdělovacích prostředcích a pomáhají tak získávat dary od sponzorů a granty od nadací a Evropské Unie, bez kterých by domov neměl dostatek finančních prostředků na svoji bohatou činnost.


Domov Ráček o.p.s., Na Sekyře 1765, Rakovník 269 01
IČ 27115071, číslo účtu 543511309/0800
tel.: 313 519 920, mob.: 777 727 355
E-mail : IlonaHruskova@seznam.cz
www.DomovRacek.cz