Jdi na obsah Jdi na menu
 


S.O.S. prosba pro "skorodoktora" z Nigerie

11. 12. 2012

Více v dopise našeho kamaráda Karla Kratochvíla:

Vážení kamarádi, přátelé a známí,

vím, že není ideální čas, přesto se na vás obracím s touto prosbou.

Můj kamarád Bethel Amauwah, pracující v P&G-Rakona v Rakovníku, za mnou přišel se žádostí o pomoc. Jedná se o pomoc pro jeho přítele a bývalého spolužáka Nwankwo Okebugwu Daniela z Nigérie.

Nwankwo Okebugwu Daniel je sympatický snaživý mladík, který úspěšně absolvoval pět let studií na vysoké škole, ale protože jeho otec musel ze zdravotních důvodů opustit zaměstnání, nastaly při nástupu do posledního ročníku finanční problémy. Tyto problémy jsou bohužel takového rázu, že nemůže zaplatit školné za rozhodující poslední ročník. Poslední rok studia totiž stojí v přepočtu plných 90 000,- Kč. Daniel už z této částky zaplatil 15 000,- Kč, zbývá mu doplatit 75 000,-Kč (3700 $].

Daniel žije ve spořádané úplné rodině, jako čtvrtý ze šesti sourozenců, bohužel jejich rodinu nyní finančně zajišťuje pouze matka (pracuje jako učitelka). Chtěli bychom s Bethym tomuto "skorodoktorovi" pomoct, ale sami to nezvládneme. Chceme se pokusit sehnat pro něho peníze formou sbírky. Možná je to naivní, ale určitě ne nemožné. Proto se obracíme také na vás se žádostí o finanční výpomoc a příspěvek.

V ČS je zřízen účet č. 2419577043/0800, na který je možné peníze posílat. Účet bude otevřen až do konce března 2013 (platba škole by měla být najednou, ale podařilo se domluvit splátky).

Pokud se nám zadaří a seženeme víc J peněz, budou peníze rozděleny mezi Domov Ráček v Rakovníku (péče o mentálně a tělesně postiženou mládež a dospělé) a o.s. Bez mámy (pomoc a podpora dětem v Africe, zvláště sirotkům). Kdo znáte Bethyho víte, že je to slušný a poctivý kluk, který by nepomáhal nesprávnému člověku. Proto jsem se rozhodl pomoci a prosím o to i vás. Děkuji všem, kteří pomohou finančně nebo pomohou radou nám "sbírkovým" amatérům J. Karel Kratochvíl P&G-Rakona, Rakovník kontakt: krato.k@seznam.cz amauwah.b@pg.com v Rakovníku, 2.10.2012

p-10.jpg p-11.jpg

doctor-001.jpg