Jdi na obsah Jdi na menu
 


Občanské sdružení ADVENT

Před dvěma lety jsme si v předvánočním čase přečetly pozvánku na charitativní akci s názvem Bazárek v mokré čtvrti herečky Ani Geislerové a Táni Vilhelmové v pražské Karlově ulici. Tato myšlenka se nám velice zalíbila a rozhodly jsme se naší účastí tento Bazárek podpořit.

Atmosféra charitativní akce byla skvělá a dovedla nás k definitivnímu rozhodnutí  takovou akci uspořádat  i v našem rodném městě Rakovníku s názvem  ADVENTNÍ BAZÁREK 2008 s bohatým kulturním doprovodným programem. Abychom mohly tuto prospěšnou akci  uskutečnit, založily jsme za účely pomoci organizacím pracujícím s postiženými či jiným způsobem znevýhodněnými dětmi nebo dospělými občanské sdružení Advent.
 
Čas předvánoční a vánoční je časem nejen pohody a dárků, ale i časem k pozastavení a zamyšlení. A také k zamyšlení nad lidmi, ke kterým nebyl život příliš shovívavý a milosrdný. A proto jsme se rozhodly vzpomenout si právě prostřednictvím našeho „Adventního bazárku“ i na „ty druhé“, v tomto případě na mentálně a tělesně postiženou mládež a dospělé v rakovnickém Domovu Ráček.

Již nyní se k nám připojilo nemálo pomocníků a dobrých duší, které se budou podílet na doprovodném kulturním programu (např. Adéla Gondíková, žáci ZUŠ Rakovník, Hradní duo atd..), nebo jiným hmotným či nehmotným způsobem pomáhají myšlenku Adventního bazárku prosazovat a uskutečňovat.